PCC Greenline®

Wodorotlenek sodu GREENLINE™

Procesy chemiczne nie są powszechnie kojarzone z ekologią. Przyjęło się uważać, że są szkodliwe dla środowiska prowadząć m.in. do trwałych zanieczyszczeń terenu. Jednakże, to właśnie branża chemiczna była jedną z tych, które jako pierwsze zwróciły swoją uwagę na problem ekologii tworząc ideę Zielonej Chemii (więcej o zielonej chemii), czyli takiej która dzięki nowoczesnym procesom ogranicza zużycie energii i powstawanie szkodliwych substancji. Powstało m.in. 12 Zasad Zielonej Chemii (przeczytaj więcej), które uznaje się za jej podstawę.

Uczynienie chemii bardziej “zieloną” nie jest zadaniem prostym, ponieważ pomimo postępów w badaniach nad nowymi technologiami i wydajniejszymi procesami, wdrażania programów środowiskowych oraz certyfikacji produktów, wciąż wiąże się to z bardzo dużymi kosztami. Ważne jest też aby spełniano normy międzynarodowe. Grupa PCC dzięki skutecznej i przemyślanej strategii działania, a także licznym inwestycjom stworzyła serię produktów Greenline™ -  tworzonych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych ze środowiskiem naturalnym, nie odbiegających od najwyższych światowych norm i standardów.

 

Wodorotlenek sodu (nazywany również sodą kaustyczną) Greenline jest nieorganicznym związkiem chemicznym i jedną z najsilniejszych zasad. Energia wykorzystana do jej produkcji pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Ponadto, Soda Kaustyczna Greenline produkowana jest na zasadzie elektrolizy membranowej która jest najnowocześniejszą technologią na świecie. Połączenie energi z OZE i najnowszej technologii gwarantuje znacznie zredukowany wpływ na środowisko w porównaniu do innych metod wytwarzania wodorotlenku sodu.

 

Wybierając produkty Greenline mamy pewność, że przyczyniamy się do tego, aby chemia która nas otacza, była bardziej przyjazna środowisku. Jest to też wyraz wsparcia dla firm, którym coraz gorsza kondycja naszej planety nie jest obojętna.